Analizy statystyczne

Analizy statystyczne ulepszają sferę konsultingową?

Ponieważ rewolucja cyfrowa zakorzeniona jest w branży konsultingowej, otwierają się olbrzymie szanse zwiększenia zadowolenia klientów, a doradzanie interesantom w obrębie wykorzystywania analiz statystycznych jest aktualnie zakorzenioną częścią współczesnego doradztwa. Jednakże doradcy muszą wyuczyć się nowych zestawów kwalifikacji.
Analizy statystyczne to intensywnie udoskonalające się metody, które wykorzystują statystyki, sztuczną inteligencję i fachowe analizy rynkowe w celu identyfikacji sensownych standardów w rozległych zbiorach danych. Inteligentnie wdrożone narzędzia analityczne zapewniają najwyższej jakości wgląd w wskaźniki wydajności spółki oraz złożone, nierzadko oszałamiające, modyfikacje zachodzące dookoła nich.

Wydatki na doradztwo w analizach statystycznych

Ogólnie wydatki korporacyjne na doradztwo analityczne oraz analizy statystyczne wzrosły w ciągu roku do 3 miliardów złotych. Inwestycje są równomiernie rozciągnięte na rozkwit wewnętrznych możliwości i kosztów na zewnętrznych specjalistów. Oba rodzaje inwestycji mają wzrosnąć, a 91% menedżerów przekonało się, że analitycy i analizy statystyczne już wytworzyli znaczną wartość dla swojej firmy.
Wiodące firmy konsultingowe dostrzegają, że interpretacja Big Data nie daje im dominacji nad konkurencją. Przeciwnie, w epoce zaburzeń cyfrowych, nieodzowne jest ich przeżycie. Wynika to z faktu, że konsulting analityczno-statystyczny nie wytwarza zysków, nie jest produktem. Jednakże ma wpływ na ergonomię, co jest niezbędne dla taktyki, działania, konsultantów HR i IT.

Analizy statystyczne i konsultacje

W związku z tym, zarówno dla specjalistów, jak i ich odbiorców, nauka o informacjach i analizy statystyczne są teraz towarem. Dla tych, którym brakuje specjalizacji i przeciętnego rodowodu, analityka jest kosmosem dla niewprowadzonych menedżerów, którzy potrzebują pośrednika, żeby objaśnić – w nieskomplikowanych słowach biznesowych – jakie analizy potrafią dla nich zrobić. To jest miejsce, w które wstępują konsultanci. To nie dane, jednakże ludzie, którzy umieją je zinterpretować i zużytkować, są rzetelnym atutem dla odbiorców. Wykwalifikowani naukowcy zajmujący się statystyką są wciąż rzadkością na rynku. Konsultanci, którzy umieją łączyć swoje dane badawcze z kwalifikacjami strategicznego myślenia z umiejętnością do objaśniania analityki i analiz statystycznych w kategoriach laika, są jeszcze rzadkością.

Potrzebujesz konsultacji w zakresie takim jaki obejmują analizy statystyczne i analityka danych? https://nauka.metodolog.pl/analizy-statystyczne/

Leave us a Message