Certyfikat SSL za darmo a bezpieczeństwo danych

Bezpieczeństwo w sieci

Powszechnie wiadomo, iż bezpieczeństwo w internecie to sprawa priorytetowa. Dużą rolę odgrywają w niej certyfikaty i zabezpieczenia danej strony, które chronią dane użytkowników przed przedostaniem się w niepowołane ręce. W tym przypadku zastosowanie znajduje ceryfikat SSL.

Czym jest certyfikat SSL?

Jest to narzędzie, które umożliwia skuteczne szyfrowanie danych przesyłanych drogą elektroniczną, pomiędzy serwerem, a użytkownikiem. Zabezpiecza poufne dane przed kradzieżą, która może być nieprzyjemna w skutkach.

Posiadanie https na naszej witrynie, nie tylko gwarantuje bezpieczeństwo, ale również wzbudza zaufanie wśród potencjalnych klientów – wiedzą, iż ich dane będą u nas odpowiednio zabezpieczone.

Rodzaje certyfikatu SSL – gdzie nabyć?

Certyfikat SSL możemy kupić, bądź uzyskać za darmo. Taką usługę oferują specjalne firmy, które posiadają licencję do jej oferowania. Cena uzależniona będzie od rodzaju szyfrowania i firmy, od której chcemy uzyskać certyfikat – im większe i lepsze zabezpieczenia, tym cena wzrasta.

Ceryfikat SSL za darmo uzyskać możemy z serwisów, takich jak:

  • Let’s Encrypt,
  • Cloudflare One-Click SSL,
  • STARTSSL (StartCom).

Let’s Encrypt, pomimo tego, iż oferuje certyfikat SSL bez opłat, to niczym nie różni się od tych płatnych. Jego sponsorami są firmy, takie jak Google, Mozilla, czy Facebook. Jedyny problem, który można napotkać to wymagane wsparcie certyfikatu SSL przez firmę hostingową.

Cloudflare One-Click SSL oferuje certyfikat SSL za darmo, jednakże sposób ich wydawania znacząco różni się od Let’s Encrypt. Jest ono dobrym, darmowym rozwiązaniem, ale do momentu, gdy nasza witryna przechowywać będzie poufne dane klientów – Flexible SSL jest mniej bezpieczny niż pełny certyfikat SSL.

STARTSSL (StartCom) nie zezwala na używanie swoich certyfikatów do celów komercyjnych. Z tego powodu nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem.

 

Certyfikat SSL bez opłat to świetne rozwiązanie, jednak nie we wszystkich przypadkach sprawdzi się na 100%. Zależy to od naszych preferencji co do użytkowania strony internetowej.

Sprawdź https://hostilla.pl/

Leave us a Message