Czy warto kupić mieszkanie w Katowicach w kamienicy?

Mieszkania w Katowicach w kamienicach zawsze posiadały dużą popularność. Zwykle mają bardzo dobre lokalizacje oraz niższe ceny, ze względu na starsze budownictwo. Warto w nie inwestować, o czym coraz częściej przekonują się osoby poszukujące dobrej formy ulokowania swoich oszczędności.

Mieszkania w Katowicach w historycznych budynkach, szczególnie na Starym Mieście lub w jego okolicy, są wprost rozchwytywane – stąd też ich oszołamiające ceny. Tego rodzaju nieruchomości idealnie nadają się na mieszkanie wakacyjne, dlatego interesują się nimi zamożni ludzie.

Wady i zalety mieszkania w kamienicy

Zwykle największą zaletą mieszkania w Katowicach w kamienicy jest jego przestronność. Metraże pokojów są bardzo duże, a na dodatek dysponują wysokimi sufitami, które można w ciekawy sposób zagospodarować. Najpopularniejsze wady to z kolei częsty brak windy i konieczność wchodzenia po stromych schodach, a także to, że zwykle mieszkanie w kamienicy w Katowicach wymaga kosztownego remontu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania w kamienicy w Katowicach?

Przyjrzyj się samej kamienicy – w jakim jest stanie? Warto przy tym poradzić się inżyniera, który dokładniej mógł ocenić kondycję budynku. Zweryfikuj ogrzewanie mieszkania oraz jego miesięczny koszt. Mogą zainteresować Cię również planowane przez wspólnotę mieszkaniową remonty, ponieważ wpłyną na wysokość przyszłego czynszu.

Strych i piwnica

Jeśli planujesz zakup mieszkania w Katowicach i najbardziej interesuje Cię właśnie stare budownictwo, te dwa miejsca na pewno musisz obejrzeć, zanim kupisz nieruchomość w kamienicy. Wówczas zweryfikuj, czy piwnica jest sucha, a także czy strych posiada odpowiednią izolację. Unikniesz dzięki temu konieczności kosztownego osuszania fundamentów oraz znoszenia upałów w letnie dni.

Więcej na https://otico.pl/sprzedaz/mieszkanie/%C5%9Bl%C4%85skie/katowice