Przewaga serwerów cloud

Serwery cloud to przełom jeśli chodzi o rynek hostingowych usług. To rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością i nic dziwnego – w końcu łączy w sobie wiele zalet. Jest to przede wszystkim elastyczność, niski koszt i gwarancja dostępnych zasobów. Serwery cloud umożliwiają połączenie dużej łatwości obsługi z zaawansowanymi możliwościami konfiguracji.

Na czym polega przewaga serwerów cloud nad dedukowanymi?

Do niedawna serwery dedykowane były uznawane za szczyt możliwości, jeśli chodzi o branżę hostingową. Obecnie już powszechnie wiadomo, że istnieje bardziej elastyczne oraz bezpieczne rozwiązanie. Systematycznie rynek maszyn dedykowanych kurczy się i ustępuje miejsca rozwiązaniom chmurowym.

Chmura umożliwia przede wszystkim podobną definiowalność zasobów, tak jak fizyczny serwer. Klienci, którzy zdecydowali się na rozwiązanie w postaci chmury mogą liczyć na jasno określone, przejrzyste wartości parametrów. Mamy tutaj możliwość automatycznej instalacji aplikacji, co w przypadku serwera dedykowanego nie jest takie proste.

Brak problemów typowych dla serwerów dedykowanych

Okazuje się, że korzystając z chmury można uniknąć wiele problemów. Jest to przede wszystkim sztywność oraz trudność zmiany określonych parametrów. W przypadku serwerów dedykowanych, jeśli potrzebujemy pewnych zmian konieczne będą negocjacje z dostawcą. W przypadku chmury zmiana może zająć dosłownie kilka minut.

Dla kogo chmura jest najlepszym rozwiązaniem?

Chmura będzie idealna dla każdego, kto chce mieć kontrolę oraz pewność, co do zasobów. Jest to usługa, która odpowiada na potrzeby najróżniejszych klientów.

Leave us a Message